SUKUS spolek

ROZSVÍTIT MAJÁK 2019

12. 3. 2019 – vernisáž výstavy Ute Deutz a Vladimír Kovařík: UV filt(e)r?
14. 3. 2019 – Bernhard Setzwein: Hrabal a muž u okna – scénické čtení divadelní hry v české premiéře
17. 4. 2019 – vernisáž výstavy Martina Osecky: Pro nebe...
30. 5. 2019 – vernisáž výstavy Vladimír Murtin: Hledání

Druhý ročník česko-německého festivalového projektu opět v prostorách Husova sboru ve Vršovicích v Moskevské ulici číslo 34. Stavba, která je pozoruhodným dokladem českého konstruktivismu, je výjimečná svojí mohutnou čtyřbokou téměř 26 metrů vysokou věží, která byla inspirací k názvu projektu.

Pořádá SUKUS, z.s. ve spolupráci s Lahn Artists z Limburgu, s Vršovickým divadlem MANA, s Centrem MANA, z.s. a Náboženskou obcí Církve československé husitské v Praze 10 - Vršovicích za podpory Česko-německého fondu budoucnosti a Městské části Praha 10.


Ute Deutz a Vladimír Kovařík – UV filt(e)r
vernisáž výstavy: úterý 12. 3. 2019 v 18,00 hodin
skladby J. S. Bacha zahraje na housle Pavla Tesařová

Obrázkový ping – vznikl jako pokračující dialog po setkání na sympoziu v roce 2011. Emaily, které jsme si psali, byly jakýmsi ping-pingem mezi Berlínem a Uherským Hradištěm, tu odkaz na zajímavou výstavu, tu článek nebo fotka něčeho, co jednoho z nás zaujalo. Po nějaké době jsme si všimli, že se více méně vždy objevuje v příloze emailu fotka z mobilu, buď jako ilustrace textu nebo prostě jen tak. A tak se, jaksi mimochodem, zjevil společný fotografický projekt – UV filt(e)r - U(te) V(ladimír) – byť ani jeden z nás se necítí být fotografem.
Výstava potrvá do 16.4.2019

 

Bernhard Setzwein: Hrabal a muž u okna
čtvrtek 14. 3. 2019 v 19,30 hodin
scénické čtení divadelní hry v české premiéře
Ondřej Vetchý, Arnošt Goldflam, Veronika Svojtková, režie: Ondřej Zajíc

Současný německý dramatik přichází s překvapivým pohledem na českou realitu. Hlavní postavou je estébák, jehož úkolem je sledovat Bohumila Hrabala na jeho chatě v Kersku. Spisovatele, s nímž si nevěděl rady ani komunistickýrežim, ani disent. A estébák plní svou roli odhodlaně, až fanaticky. Je tak zaujat svým posláním, že už dávno zapomněl na jeho účel. Přehlédl, že se změnil režim, že jeho nadřízení zmizeli v propadlišti ději, a dokonce přehlédne i to, že objekt jeho zájmu odletěl s holuby do nenávratna, a že Hrabal, který ho navštěvuje, je jen snová vidina. Procitá až v okamžiku, kdyse dostaví sličná dáma, která má za úkol uspořádat Hrabalovo muzeum. Absurdní komedie o tom, kým jsme byli a kým jsme, je nečekaným pohledem na naše oblíbené účtování s minulostí, pohledem neschematickým, hlubokým a nanejvýš překvapivým.

 

Martina Osecky – Pro nebe...
vernisáž výstavy: středa 17. 4. 2019 v 18,00 hodin
skladby J. S. Bacha zahraje na varhany Kamil Vavrek

„Z fotografie se stává více!“ Tak zní slogan Martiny Osecké. Základem jsou její fotografie, které jsou ve složitém procesu dále zpracovány digitálně za použití různých technik malby a typografie. Z původních fotografií tak vznikají fotografie nové, které vypadají jako „namalované“.
Výstava potrvá do 29. 5. 2019

 

Vladimír Murtin – Hledání
vernisáž výstavy: čtvrtek 30. 5. 2019 v 18,00 hodin

Fotografie převážně vzniklé na mezinárodním symposiu v Zubrnicích v letech 2006 až 2017.
Surrealisticky symbolické pojetí hledaní smyslu v nalezení či nenalezení individuální integrity a pojetí životního náhledu,osvobození mysli, zdůrazněním podvědomí, zachycením snu, pocitů, představ a myšlenek.Fotografuji proto, že chci sdělit, co vidím, jak to vidím, co si představuji....Mými uměleckými prostředky je pro mne fotografie obzvláště černobílá fotografie, nejlepším mediem.

Výstava potrvá do 28. 6. 2019

 

Projekt se uskuteční za podpory těchto institucí a sponzorů, kterým děkujeme:
Česko-německý fond budoucnosti Divadlo Mana Husův sbor Městská část Praha 10 Nadace život umělce
Praha TV Český zápas Proglas Vaše 10 Náš region Místní kultura